Antavla (51) för Mats Carlin
Fellingsbro
Proband I II III IV V
 
 51. Brita Larsdotter
1779-1817
Fellingsbro
102. Lars Jansson Västansjö
1753-1804
Bonde i Fellingsbro
204. Jan Jansson Övre
1709-1792
Uppsyningsman i Fellingsbro
408. Jan Jansson Öfre
1686-1768
Uppsyningsman i Fellingsbro
816. Jan Mårtensson Östra Öfre
1637-1707
Rusthållare i Fellingsbro
1632. Mårten Hindersson Öfre   -1654
Bonde i Fellingsbro
1633. Elin
Fellingsbro
817. Lisbeta
1653-1734
Fellingsbro
409. Anna Larsdotter
1690-1729
Fellingsbro
818. Lars Larsson Östra Gåsta
1648-1741
Häradsdomare i Fellingsbro
1636. Lars Jönsson Gåsta            -1674
Bonde i Fellingsbro
1637. Kerstin Pehrsdotter
Fellingsbro
819. Kerstin Larsdotter
1658-1696
Fellingsbro
1638. Lars Erichsson Berga          -1664
Bonde i Fellingsbro
1639. Karin
Fellingsbro
205. Karin Larsdotter
1721-1803
Fellingsbro
410. Lars Jönsson Wästansiö
1685-1762
Nämndeman i Fellingsbro
820. Jöns Larsson Åkerfelt Finåker/Västansjö
1653-1723
Ryttare & rusthållare i Fellingsbro
1640. Lars Jönsson Gåsta            -1674
Bonde i Fellingsbro
1641. Kerstin Pehrsdotter
Fellingsbro
821. Karin Matsdotter
-1719
Fellingsbro
1642. Mats Andersson Finnåker     -1666
Bonde i Fellingsbro
1643. Karin                                          -1668
Fellingsbro
411. Anna Larsdotter
1689-1765
Fellingsbro
822. Lars Andersson Västra Gåsta
1665-1729
Rusthållare i Fellingsbro
1644. Anders Larsson Gåsta    1623-1698
Bonde i Fellingsbro
1645. Anna Olsdotter                1630-1698
Fellingsbro
823. Ingrid Larsdotter
1666-1746
Fellingsbro
 103. Brita Ersdotter
1754-1787
Fellingsbro
206. Erik Andersson Västansjö
1728-1783
Nämndeman i Fellingsbro
412. Anders Andersson Wästansiö
1694-1744
Kyrkvärd i Fellingsbro
824. Anders Ersson Västansjö
1659-1717
Rusthållare i Fellingsbro
1648. Erik Larsson Wästansiö        -1670
Bonde i Fellingsbro
1649. Kerstin Andersdotter
Fellingsbro
825. Kerstin Larsdotter
1658-1740
Fellingsbro
1650. Lars Jönsson Gåsta            -1674
Bonde i Fellingsbro
1651. Kerstin Pehrsdotter
Fellingsbro
413. Anna Nilsdotter
1700-1762
Fellingsbro
826. Nils Ersson Ängeby
1667-1705
Bonde i Fellingsbro
1652. Erik Nilsson Ängeby     1618-1704
Bonde i Fellingsbro
1653. Karin Jonsdotter             1639-1706
Fellingsbro
827. Anna Nilsdotter
-1720
Fellingsbro
207. Susanna Larsdotter
1720-1799
Fellingsbro
414. Lars Larsson Fågryta
1685-1755
Domare i Fellingsbro
828. Lars Ersson Fågryta
1632-1712
Bonde i Fellingsbro
1656. Erik Andersson Fågryta
Bonde i Fellingsbro
1657. Brita
Fellingsbro
829. Kerstin Jonsdotter
-1719
Fellingsbro
1658. Jon Svensson Ekeby            -1651
Bonde i Fellingsbro
1659. NN                                           -1651
Fellingsbro
415. Brita Johansdotter
1685-1747
Fellingsbro
830. Johan Olofsson Forss

Skräddare i Fellingsbro

831. Kerstin

Fellingsbro

Sources :

Copyright 1986-2003 Mats Carlin

Uppdaterad 11.februari 2003 av Mats Carlin